Blog

instalacje elektryczne Śląsk

Worki filtracyjne

Worki filtracyjne mogą być produkowane z różnych włókien: bawełny, teflonu, poliestru i innych. Znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie tam, gdzie wymagana jest precyzja filtrowania: przemysł farmaceutyczny, chemiczny czy spożywczy. W procesie produkcji worków filtracyjnych wykorzystywane są nowoczesne maszyny, dzięki którym worki zachowują swoją wytrzymałość i przygotowywane są do precyzyjnych zadań, dla jakich zostały przeznaczone. Jako wymienne wkłady muszą zapewniać wysoką jakość filtrowania i niezawodne działanie nawet w bardzo wysokich temperaturach. Skład włókien musi być również odpowiednio dobrany i dostosowany do rodzaju pyłu, który będzie podlegał filtrowaniu.

Prasy krawędziowe zestawione w tandemie

Prasy krawędziowe pracujące w tandemie. Dzięki komputerowemu sterowaniu możliwe jest precyzyjne zaplanowanie poszczególnych czynności, jakie mają do wykonania obie prasy. Dzięki zastosowaniu zestawienia urządzeń prasy krawędziowe pozwalają na nadanie kształtu produktom o dużych rozmiarach.

Racjonalne wykorzystanie energii

W czasach, gdy liczą się wszelkie oszczędności, także racjonalne wykorzystanie energii jest umiejętnością na wagę złota. Chociaż bowiem energia odnawialna, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się zasobami, które można wykorzystywać kilkukrotnie, to nawet w tej dziedzinie rozrzutność nie jest wskazana. Warto zatem zainteresować się, z jakich zasobów energii odnawialnej możemy skorzystać i przy pomocy jakich środków.